خورشيد
معرفي سايتهاي مورد نياز مخاطبان

در معماري داخلي خانه هاي ايراني، طراحي سقف همواره مورد توجه معماران ايراني بوده است. به اين ترتيب گچ كاري سقف براي جذابيت بيشتر در اكثر خانه هاي ايراني وجود دارد. يكي از بهترين الگوهاي گچ بري، گچ بري گلويي سقفي است. اين نوع گچ كاري در طرح ها و اندازه هاي مختلف اجرا مي شود. گچبري گلويي ابزار بسيار زيبايي است كه سقف و ديوار را از هم جدا مي كند و وجود آن زيبايي منحصر به فردي به خانه شما مي بخشد.

 

الگوهاي مختلف گچ بري گلويي سقف

گچبري گلويي سقفي انواع مختلفي دارد، اما در اينجا ما مهمترين و محبوب ترين آنها را داريم:

 

 • دندان موش
 • نور مخفي
 • ورساچه

مي توانيد از انواع گچبري گلويي سقفي در دكوراسيون و طراحي سقف سالن پذيرايي، اتاق خواب ها و البته گوشه هاي كار استفاده كنيد. در حال حاضر گچ بري گلويي به دليل فرآيند بسيار ساده گچ كاري در مدت زمان كوتاه با استقبال معماران و طراحان داخلي مواجه شده است.

نور مخفي گچبري گلويي سقف

نور مخفي گچبري گلويي سقفي به دليل جذابيت و زيبايي كه دارد توجه افراد زيادي را به خود جلب كرده و طرفداران زيادي دارد. اخيراً اين نوع طرح محبوب و كاربردي بود. زيرا نورپردازي مي تواند زيبايي ديوارهاي گچي را دو چندان كند و با درخشش خود بر روي طرح هاي سقف، همه را به خود جذب كند. اگرچه استفاده از نور مخفي از گچبري هاي گلويي سقفي با هزينه هاي اضافي و بالايي همراه است، اما ارزش زيبايي خانه شما را دارد.

همانطور كه بيان شد از طرح ها و روش هاي رايج گچ كاري مي توان به گچ كاري گلو اشاره كرد. اين نوع گچ كاري طرح، ابعاد و انواع خاص خود را دارد كه معمولاً در كنج كار استفاده مي شود، يعني سقف و ديوار را در محل اتصال جدا مي كند.

ابزار گلويي كه به آن ابزار حاشيه نيز مي گويند در گچ كاري بسيار كاربرد دارد. عمدتا در مكان هايي مانند لبه ديوار، گوشه ها و كنج ها استفاده مي شود.

در واقع گچ كاري گلويي زيبايي ايجاد مي كند و چيزهايي را كه نمي خواهيم ببينيم و اثر نهايي را مي پوشاند، مثلاً درزهاي سازه و ديوار را مي پوشاند. از ديگر مزاياي اين نوع گچ كاري مي توان به جلوگيري از ترك خوردن گوشه ها و لبه ها اشاره كرد.

به عنوان مثال در مورد سقف پذيرايي كه زيبايي آن در منازل از اهميت خاصي برخوردار است، اغلب از گچ بري گلويي استفاده مي شود. از طرفي اين نوع گچ كاري در ساختمان ها طرفداران زيادي براي تغيير دكوراسيون دارد و به راحتي مي توان از آن در بازسازي خانه ها استفاده كرد. از ديگر مزاياي اين نوع گچبري استفاده از نقوش متناسب با فضا و سليقه كارفرما مي باشد.

انواع گچبري گلويي را مي توان به دو دسته «پيش ساخته» و «دست ساز» تقسيم كرد.

گچبري گلويي پيش ساخته

مي دانيم كه در حرفه و هنر معماري، عناصر پيش ساخته روز به روز اهميت بيشتري پيدا مي كنند و با روشن شدن مزيت هاي كلي آنها، جاي خود را در هر يك از عناصر معماري و ساختماني باز كرده و روز به روز عناصر جديدي كشف مي شوند.

گچ بري پيش ساخته يكي از موارد مربوط به توسعه مواد پيش ساخته است. نصب سريع و آسان همراه با هزينه معقول گچ كاري گلويي پيش ساخته، آن را به جايگزيني براي گچ كاري گلويي دستي تبديل كرده است.

در كارگاه به كمك قالب مخصوص و متنوع، ابزار گلويي در مدل ها و ابعاد مختلف قالب گيري مي شود. در اين قالب ها از گچ، كناف و مفتول استفاده مي شود و زماني كه قالب مورد نظر شكل و طرح ثابت خود را به دست آورد، از قالب خارج مي شود. معمولا اين گچ دو تا سه روز خشك مي شود و آماده نصب مي باشد.

نصب گچبري گلويي پيش ساخته نيز اصول خاص خود را دارد و استحكام آن تضمين شده است. با استفاده از پمپ باد، ميخ و ميخ كوب و چسب چوب نصب مي شود.

گچ بري گلويي دستي

در اين روش گچ كار ابزار گچ بري گلويي مورد نظر را با استفاده از گچ و ابزار كشويي در ابعاد و طرح مورد نظر اجرا مي كند. همانطور كه از نام آن پيداست، اين يك روش دستي است كه به راحتي يك روش از پيش ساخته نيست.

حال كمي در مورد گچبري دستي صحبت مي كنيم.

گچبري دستي چيست؟

در اين نوع گچ كاري دو چيز حرف اول را مي زند، ابتدا گچ كار ماهر و سپس كيفيت گچ. در واقع گچبري دستي روش بسيار خوبي براي زيباسازي ساختمان هاي مسكوني است. اوج زيبايي اين هنر را مي‌توان در سر ستون‌ها و سرتاسر ستون‌ها و سقف‌ها با نقش‌هاي برجسته گچي در گذشته مشاهده كرد كه بهترين گچ‌كاري دستي را نشان مي‌دهد.

همانطور كه گفتيم گچكار نقش اساسي دارد زيرا خودش گچ مورد نظر را تهيه مي كند و تمام مراحل گچ كاري از ابتدا تا انتها بر عهده اوست.

در واقع، نسبت دقيقي از آب و گچ را مخلوط مي كند تا خمير نرمي به دست آيد. و با استفاده از آن گچ كاري دستي انجام مي دهد. قبل از اينكه گچ جامد شود، چارچوب كلي كار را شكل مي دهد. و با ابزار مخصوص مجسمه سازي و گچ كاري اين عمل انجام مي شود.

چون گچ زود گير و چكش خوار است، گچكار زمان زيادي براي ايجاد نقش و نگار روي آن ندارد. و قبل از سفت شدن گچ نياز به انجام عمليات پيرايش و مدل سازي دارد.

از ابزار اين كار مي توان به دمبر، كاردك، بومخوار و نقاله اشاره كرد كه به ايجاد نقش و نگار كمك مي كند. اما بايد در نظر گرفت كه كار اصلي را يك هنرمند انجام مي دهد.

ظرافت، دقت و زيبايي ايجاد شده با دست، گچ بري دستي را مانند ساير صنايع دستي، بسيار ارزشمند و گران كرده است، زيرا نقش كار دستي در هر كجا كه باشد، ارزش كار را افزايش مي دهد.

در اين ميان گچ كار هر چقدر هم زحمت كشيده باشد، اگر گچ از كيفيت خوبي برخوردار نباشد، تمام زحمات گچ كاري دستي او به هدر مي رود و ممكن است هنرش از بين برود.

همانطور كه زمان استفاده از گچ بري دستي بيشتر از گچ كاري پيش ساخته است، ارزش و نظم آن نيز بالاتر و بالاتر است. ضمناً در اين نوع گچ كاري به گچكار دستمزد بيشتري داده مي شود و قيمت نهايي كار نيز بيشتر است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ آبان ۱۴۰۱ ] [ ۰۹:۴۱:۵۸ ] [ قمر ] [ نظرات (0) ]

گچ بري ستون ها همراه با گچ بري سقف و ديوار سازه ها انجام مي شود و استفاده از آن مي تواند ظاهر بي روح ستون ها را به يك اثر هنري شيك تبديل كند. در بسياري از موارد مي توان از الگوهاي مختلف گچ براي پوشاندن عيوب و لكه هاي ستون ها استفاده كرد.

گچبري ستون و سر ستون چيست؟

گچ بري ستون و سر ستون از ديگر تزئينات اجرا شده در ساختمان است. ستون ها يكي از اجزاي اصلي ساختمان هستند كه براي افزايش استحكام در مكان هاي مختلف اجرا مي شوند. ستون ها بي روح و خشن هستند، اصلا خوشايند نيستند. استفاده از راهكارهاي مختلف براي تزيين ستون به مقدار زياد مي تواند دكوراسيون خانه را تغيير دهد. معمولاً گچ بري هاي انجام شده روي ستون ها و سرستون ها به گونه اي انتخاب مي شود كه با گچ كاري ديوارها و سقف ها هماهنگي كافي داشته باشد. روش هاي مختلفي براي تزيين ستون ها وجود دارد و هر يك از روش هاي موجود چالش هاي خاص خود را دارد.

 

استفاده از گچ بري مزاياي زيادي دارد، زيرا هم هزينه كمتري دارد و هم طول عمر بالايي دارد. در اجراي اين نوع طرح ها مي توان خلاقيت زيادي را در نظر گرفت، از طرفي گچ بري و گچ كاري معمولا كمترين محدوديت را دارد به همين دليل مي توان آن را در بخش هاي مختلف اعمال كرد.

 

ستون موجود در وسط پذيرايي ممكن است در نگاه اول زيبايي پذيرايي را از بين ببرد، اما با طراحي زيبا و مدل گچي مي توانيد همان ستون خشن را به يك اثر هنري منظره تبديل كنيد. قرار است يكبار براي تغيير دكوراسيون منزل خود با استفاده از هنر گچي هزينه كنيد، پس سعي كنيد مدل مورد نظر و مناسب را انتخاب كنيد و مراحل مربوطه را به متخصصان بسپاريد. گچ بري يكي از مهم ترين و محبوب ترين زيبايي هاي يك خانه باشكوه است. اين هنر از قديم الايام مورد توجه قرار گرفته است و به همين دليل شاهد خلاقيت هاي زيادي در آنجا هستيم. رنگ آميزي يا نورپردازي مي تواند زيبايي يك اثر گچبري را بسيار افزايش دهد. امروزه نقاشي طلا با نور پنهان موفق شده است مدل هاي قديمي كلاسيك اين هنر را به مدل هاي مدرن تبديل كند.

گچبري ستون پله چه كاربردي دارد؟

گچ بري ستون پله ها با طرح هاي مختلف در راهروها و ورودي ساختمان هاي مختلف قابل اجرا مي باشد. خانه هاي كلاسيك و مدرن امروزي را مي توان با استفاده از هنر گچ كاري به زيبايي تزيين كرد. شما مي توانيد بهترين مبلمان را براي خانه خود انتخاب كنيد، بهترين دكوراسيون را براي نگهداري اشيا در نظر بگيريد، اما اگر ديوارها و سقف قسمت هاي مختلف خانه خالي باشد، هماهنگي كافي با دكور موجود نخواهد داشت. تزيينات مختلفي را مي توان در هر فضايي از خانه اجرا كرد، اما بسياري از آنها گران هستند يا محدوديت هاي زيادي براي اجرا دارند. گچ كاري با ويژگي هاي منحصر به فرد آنقدر مفيد بوده است كه هيچ يك از روش هاي جديد را نمي توان جايگزين مناسبي دانست.

 

گچ بري سر و ستون هر كدام به منظور ايجاد نقش هاي ظريف بر روي ستون هاي خانه انجام مي شود. هنر گچ بري نه تنها زيبايي خاص خود را دارد، بلكه مواد به كار رفته در اين هنر از استحكام بالايي برخوردار است و آثار هنري خلق شده به راحتي از بين نمي روند. به همين دليل مي توان از آن در سازه هاي مختلف استفاده كرد. با نورپردازي گچ بري ستون هاي پله مي توانيد گامي موثر در زيبايي آن ها برداريد. اساساً نورپردازي يك جنبه بسيار محبوب در گچ كاري مدرن است.

انواع الگوهاي گچبري ستوني

زيبايي كه با استفاده از طرح ستون هاي گچبري در خانه شما ايجاد مي شود، مي تواند ستون هاي خالي و بي روح را به سازه هاي باشكوهي تبديل كند. علاقه مندان به خانه هاي شيك و مجلل مي توانند با استفاده از اين هنر به خانه رويايي خود برسند. گچ كاري كه در قسمت هاي مختلف اجرا مي شود مي تواند روحي تازه به خانه شما ببخشد. امروزه پيشرفت تكنولوژي باعث شده است تا افراد ماهر و با تجربه در اين زمينه به راحتي بتوانند خلاقيت بالايي را در طرح هاي موجود متصور شوند. طرحي كه براي روكش ستون انتخاب مي شود در درجه اول مطابق با سليقه شخصي شماست، از طرفي هدف همكاران ما ارائه طرح هايي متناسب با دكوراسيون منزل شماست.

گچ كاري اگرچه پركاربردترين جزء در ساختمان نيست، اما بدون شك يكي از مهمترين آنهاست. كيفيت اجراي طرح و مدل انتخابي مي تواند در زيبايي اين اثر هنري بسيار موثر باشد. توجه داشته باشيد كه اگر يك مدل گچبري به خوبي اجرا نشود، نمي توان انتظار طراحي خيره كننده اي داشت. ما بخش زيادي از زندگي خود را در فضاي خانه مي گذرانيم، هر چقدر هم كه فضاي خانه زيبا و شيك باشد، حس مطلوبي را در ما ايجاد مي كند.

 

هنر گچ بري در ساختمان هاي قديمي و در حال ساخت قابل اجرا است. براي روكش ستون طرح هاي مختلفي وجود دارد و شما مي توانيد با توجه به سليقه خود هر طرحي را از بين طرح هاي موجود انتخاب كنيد. گچ بري ستون ها نه تنها براي تزئين آنها، بلكه براي پوشاندن عيوب احتمالي نيز مي تواند مفيد باشد.

مدل گچ بري ستون گرد

الگوي گچ بري ستون گرد به عنوان يك الگوي پرطرفدار مي تواند در اجراي گچ بري نيم ستون استفاده شود. نكات ظريف در انتخاب گچبري شيك و ساده مي تواند زيبايي آن را دو چندان كند، به عنوان مثال استفاده از نور مخفي در گچ بري ستون گرد و نيمه گرد بسيار موثر است.

گچ داراي قيمت پايين، رنگ پذيري بالا و مقاومت بالا در برابر عوامل مختلف است، بنابراين اثر هنري ايجاد شده با استفاده از آن پايدار است. براي كاهش هزينه هاي نهايي مي توانيد از گچ ستوني آماده و پيش ساخته بهره مند شويد. اين نوع گچ آماده داراي مزاياي بسياري است كه مهمترين آنها عبارتند از:

 

1- نيازي به روش هاي جوشكاري ندارند.

2- قابل تعمير هستند.

3- قابليت طراحي نورپردازي را دارند.

4- قابليت نصب تجهيزات نوري را دارند.

5- مدل هاي مختلفي دارند.

6- نصب آساني دارند.

7- طول عمر بالايي دارند.

8- خاصيت رنگ دهي بالايي دارند.

9- عايق هاي حرارتي هستند.

10- قيمت هاي مناسب و مقرون به صرفه اي دارند.

11- بسيار سبك هستند.

12- مقاومت زيادي دارند.

مدل هاي مختلف گچ هاي آماده و پيش ساخته را مي توانيد در سايت گچبري پرشين مشاهده كنيد. در مجموعه گچبري پرشين از ماهرترين و بهترين گچبر براي ارائه خدمات به كار برده مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ آبان ۱۴۰۱ ] [ ۰۴:۰۶:۰۴ ] [ قمر ] [ نظرات (0) ]

گچبري ديوار بر روي ديوار ساختمان ها انجام مي شود. اگرچه اكثر مردم فقط با طرح و نقش هاي گچ بري سقف آشنا هستند، اما اين هنر در قسمت هاي مختلف سازه ها قابل اجرا است. الگوهاي مختلفي براي استفاده از گچ براي ايجاد آثار هنري جذاب روي ديوار وجود دارد.

گچبري ديوار ساختمان چيست؟

يك فرد با تجربه با خلاقيت و مهارت خود مي تواند الگوهاي گچ كاري ديواري زيبا و منحصر به فرد ايجاد كند، به همين دليل مهم است كه براي اطمينان از كيفيت، اندازه گيري هاي لازم براي گچ كاري را به افراد ماهر و با تجربه سپرده شود.

گچ بري يكي از جنبه هاي معماري براي تزيين ساختمان است كه به دليل مزيت هاي منحصر به فردش توجه بسياري را به خود جلب كرده است. گچ بري در دوره هاي مختلف تاريخ ايران اهميت متفاوتي داشته است. جالب است بدانيد كه گچ كاري با تمام نصب هاي پيشرفته و طراحي هاي جديد توانست جايگاه خود را حفظ كرده و از محبوبيت كافي برخوردار شود. استفاده از گچ بري ديوارها با هماهنگي خاصي با سقف خانه مي تواند يك اثر هنري شيك و منحصر به فرد خلق كند. آيا شما هم به دكوراسيون منزل خود اهميت مي دهيد؟ از مزاياي گچ كاري روي ديوار غافل نشويد.

گچبري ديوار چگونه انجام مي شود؟

ديوار يكي از عناصر اصلي ساختمان است. طراحي و دكوراسيون ايجاد شده بر روي ديوار مي تواند تاثير بسزايي در زيبايي سازه ها داشته باشد. ديوارهاي خشك و بي روح به هيچ وجه با مبلمان شيك و مدرن سازگار نيستند. روش هاي مختلفي براي تزيين ديوار وجود دارد، اما هيچ يك از آنها نمي تواند به اندازه آثار هنري گچ كارايي داشته باشد. به همين دليل در بسياري از بناهاي باشكوه و سلطنتي شاهد جلوه هاي اين هنر بوده ايم.

كافي است به اطراف نگاه كنيد، مي توانيد ردپاي اين هنر را در بخش ها و ساختارهاي مختلف مشاهده كنيد. ما اينجا هستيم تا بهترين طرح گچ را براي شما ايجاد كنيم. در وب سايت ما مي توانيد ليستي از مدل هاي مختلف گچ ديواري را مشاهده كنيد و با توجه به سليقه خود انتخاب كنيد. البته همكاران ما قبل از اجراي هر مدلي توصيه هاي لازم را به شما ارائه خواهند داد.

هنر گچ بري در دوره ايلخاني به اوج شهرت و محبوبيت رسيده بود، از اين رو الگوهاي بسيار باشكوهي به اين دوره نسبت داده مي شود. اگر به دنبال طرح هاي مدرن هستيد، مي توانيد طرح هاي گچ كاري مدرن را در اولويت قرار دهيد. مدل هاي جديد و فعلي به دليل ظرافت و سادگي با قسمت هاي مختلف ساختمان ها سازگاري دارند. طرح هايي كه براي گچ كاري روي ديوارها استفاده مي شود ممكن است با طرح هايي كه در سقف و ستون ها استفاده مي شود متفاوت باشد. اگر طرح خاصي را براي ديوارهاي مختلف خانه خود انتخاب مي كنيد، سعي كنيد هماهنگي و تناسب را فراموش نكنيد.

گچبري ديوار مدرن

گچبري ديوار مدرن مي تواند براي اجرا در ساختمان هاي مدرن موثرتر باشد. مدل هاي جديد و مدرن با طراحي ظريف خود مي توانند زيبايي ديوار ساختمان ها را افزايش دهند. هر سليقه اي كه داشته باشيد، مي توانيد مدل هاي ظريفي از الگوهاي گچبري را براي خانه خود انتخاب كنيد. طرح هاي جديد و مدرن نه تنها براي اجرا در ساختمان هاي مسكوني، بلكه براي اجرا در سازه هاي مختلف كار مي كنند.

خانه خود را با استفاده از گچ تزئين كنيد. طرح و نوع مدل انتخابي در ابتدا مطابق با سليقه شخصي شما خواهد بود، اما در صورتي كه استفاده از طرحي براي سازه مورد نظر شما با محدوديت مواجه شود، همكاران ما اطلاعات لازم را در اختيار شما قرار خواهند داد. يك گچكار حرفه اي براي افزايش كيفيت نهايي بايد شرايط مختلفي را بررسي كند كه مهمترين آنها موارد زير است:

- قدرت رنگ آميزي

- شكل پذيري

- چسبنده

در بسياري از طرح هاي گچبري مدرن، شاهد استفاده از نور مخفي هستيم كه زيبايي يك اثر هنري را دو چندان مي كند.

براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد گچبري نور مخفي سقف در وب سايت گچبري پرشين لينك زير را دنبال نماييد.

https://gachboripersian.ir/%d9%86%d9%88%d8%b1-%d9%85%d8%ae%d9%81%db%8c/

گچبري كلاسيك ديوار

گچ كاري ديوار كلاسيك در مقابل طرح هاي مدرن گچ بري معرفي مي شود كه معمولاً طرح هاي پيچيده اي هستند و بيشتر در ساختمان هاي قديمي ديده مي شوند. جالب است بدانيد علاقه مندان به خانه هاي كلاسيك تمايل زيادي به استفاده از هنر كلاسيك گچبري دارند. گچ كاري بايد توسط افراد ماهر و با تجربه انجام شود، زيرا تاثيرات زيبايي شناختي آن بيشتر به تجربه بستگي دارد. به عنوان مثال، ايجاد الگوهاي كلاسيك نياز به دقت و توجه زيادي دارد. گچ كاري بي دقت مي تواند منجر به هدر رفتن مصالح موجود شود.

گچبري ديوار راه پله

گچ كاري ديوار پله ها را فراموش نكنيد، پله ها ورودي خانه شما يا ورودي قسمت هاي مختلف ساختمان هستند. مدل هاي زيادي براي تزيين اين فضاها موجود است. با توجه به ابعاد راه پله مي توانيد طرح هاي ظريفي را انتخاب كنيد. هنرمندان ايراني با خلاقيت و مهارت خود موفق به ابداع الگوهاي گچ بري مختلفي شده اند كه مي توان از آنها در مكان هاي مختلف استفاده كرد. اگر پله ها محيطي باريك هستند، در اين صورت ممكن است قرار دادن گچ بري هاي پيچيده خوشايند به نظر نرسد، به همين دليل بايد طرح هاي ساده و شيك را براي اين مكان ها ترجيح داد.

اگر در انتخاب الگوي گچبري براي ديوار پله خود شك داريد، ما اينجا هستيم تا بهترين ايده ها را در اختيار شما قرار دهيم. شما مي توانيد از مشاوره رايگان همكاران ما بهره مند شويد. استفاده از گچ پيش ساخته در راه پله نيز گزينه مناسبي است زيرا ارزانتر بوده و در كمترين زمان ممكن اجرا مي شود.

براي دريافت اطلاعات بيشتر و نمونه تصاوير مي توانيد سايت گچبري پرشين را مشاهده نماييد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ آبان ۱۴۰۱ ] [ ۱۰:۱۴:۵۹ ] [ قمر ] [ نظرات (0) ]

گچ كاري كه در قسمت هاي مختلف خانه شما انجام مي شود با گنجاندن نور مخفي در آن جلوه بهتري به خود مي گيرد. گچ كار ماهر تيم گچبري پرشين كه براي انجام گچ كاري و نورپردازي سقف در محل حاضر مي شوند، طرح هاي مورد نياز استفاده از نور مخفي را در قسمت هاي مختلف گچ كاري نهايي به شما پيشنهاد مي كند كه در نهايت يك كار زيبا دريافت خواهيد كرد.

يك طرح خاص و اختصاصي براي گچ كاري نور مخفي سقف طرحي است كه شما شخصا طراحي مي كنيد و اجراي اين طرح را از گچكار مي خواهيد. يكي از الگوهاي پرطرفدار براي پوشاندن نور مخفي ساختمان، استفاده از نقوش اشكال يا گل و ... است.

البته به جاي گچبري نور مخفي سقف در مركز سقف، مي توانيد از طرح هاي اجرا شده روي لبه نيز استفاده كنيد. يكي از مزاياي گچ بري سقفي نور مخفي در دكوراسيون منزل مقرون به صرفه بودن و ايجاد زيبايي و جلوه منحصر به فرد براي محيط خانه است. اين كار معمولاً به دو صورت سنتي و مدرن انجام مي شود كه در طرح و نقش با هم تفاوت دارند زيرا در نوع مدرن سادگي اهميت بيشتري دارد و در نوع ديگر از الگوهاي زيادي استفاده مي شود.

انواع گچبري نور مخفي سقف

گچبري نور مخفي سقف داراي نقوش مختلفي مي باشد كه در ادامه به نقش هاي گچ سقفي پيش ساخته با طرح هاي كلاسيك و مدرن، حاشيه و زمينه پرداخته مي شود. نوع كلاسيك عمدتا براي نشان دادن طرح هاي تاريخي استفاده مي شود كه بر خلاف آنها نوع مدرن بيشتر براي افراد به روز كاربرد دارد و در بين اين گونه افراد طرفداران زيادي پيدا كرده است.

طرح خاص و مدرن

اين سبك قبل از اجرا و با كمك گچ بري توسط شما طراحي و برنامه ريزي شده و سپس مطابق سليقه شما عمل مي كند. البته لازم به ذكر است كه اين سبك عمدتاً براي ستون و سرستون استفاده مي شود.

طرح زمينه اي

اين سبك بيشتر شبيه به اين است كه مي توانيد نظم را در آنها ببينيد و مانند قاب هستند. انواع طرح ها و نقش هاي گل و تذهيب و ... در اين سبك به چشم مي خورد. در اين مدل علاوه بر سقف، از گچ بر روي ديوار نيز استفاده شده است.

طرح حاشيه اي

اين سبك همانطور كه از نامش پيداست براي تزيين حاشيه ها استفاده مي شود. طرح هاي نقش و نگار مدرن در اين سبك هستند. اين طرح يكي از پرطرفدارترين و پرطرفدارترين پلن ها به حساب مي آيد.

استفاده از منابع نوري رنگي و عريض در نقاط مختلف سقف نه تنها باعث بزرگتر جلوه دادن محيط مي شود، بلكه فضا را بسيار دلپذير مي كند. نورپردازي خطي يكي ديگر از روش هاي استفاده از نور مخفي در سقف است كه در حال حاضر بسيار مورد توجه قرار گرفته است.

نور مخفي سقف كاذب

استفاده از طرح هاي مختلف سقف كاذب مانند رابيتس و كناف در نورپردازي سقف به يكي از رايج ترين روش هاي اجراي نور مخفي تبديل شده است. اجراي هر يك از مدل هاي ارائه شده با نيازهاي كارفرما تطبيق داده شده و قابل تركيب مي باشد.

نور مخفي در سقف قسمت هاي مختلف ساختمان مانند پذيرايي، آشپزخانه، اتاق خواب و ... كاربرد زيادي دارد. بنابراين امروزه انتخاب بسياري از پيمانكاران و كارفرمايان براي روشنايي فضا، نور مخفي است.

نكته بسيار مهم در نورپردازي سقف مخفي توجه به استانداردهاي روشنايي بر اساس مبحث 13 مقررات ملي ساختمان است. در واقع با توجه به روشنايي كم نور پنهان، لازم است از ساير ابزارهاي نورپردازي در فضاي ساختمان براي داشتن نور كافي استفاده شود.

استفاده از شابلون هاي سقفي يكي ديگر از روش هاي اجراي نور مخفي است كه در تركيب با سقف هاي كاذب طرح هاي بسيار زيبا و دلنشيني ايجاد مي كند. اين مدل در مقايسه با سقف هاي كشسان زيباتر و در عين حال موثرتر به نظر مي رسد. زيرا حالتي سه بعدي در سقف ايجاد مي كند.

مدل هاي نور مخفي خطي سقفي

استفاده از نور خطي راه ديگري براي اجراي نور مخفي است. در اين روش نه تنها با استفاده از سقف كاذب بلكه باكس نوري مي توان طرح هاي بسيار زيبايي براي نور مخفي سقف ايجاد كرد. لامپ ها و وسايل مورد استفاده در اين روش در طرح هاي مختلفي عرضه مي شوند. براي اجراي چراغ سقفي مخفي از انواع چراغ هاي رشته اي (ريسه هاي نوري) در رنگ ها و طرح هاي مختلف استفاده مي شود. اين الگوي نوراني اين تصور را به مخاطب القا مي كند كه منبع نور وسيعي در زير سقف پنهان شده و از طريق شيارهاي خطي نفوذ مي كند.

در اين مقاله سعي كرديم كه در مورد گچبري نور مخفي سقف توضيحاتي بيان كنيم. گچبري روشهاي مختلف و انواع گوناگوني دارد يكي از اين روشها گچبري مدرن است. براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد گچبري مدرن در سايت گچبري پرشين لينك زير را دنبال نماييد.

https://gachboripersian.ir/%DA%AF%DA%86%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D9%86-2/


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ آبان ۱۴۰۱ ] [ ۰۳:۴۵:۰۴ ] [ قمر ] [ نظرات (0) ]

گچ بري كلاسيك با زيبايي منحصر به فرد خود مي تواند خانه شما را مجلل كند. طراحي نئوكلاسيك برگرفته از اين سبك گچبري، بهترين گزينه براي تزيين قسمت هاي مختلف خانه هاي مدرن است.

سبك كلاسيك گچبري چيست؟

سبك كلاسيك گچبري چيست و چه كاربردي دارد و چه طرح هايي از اين سبك موجود است؟ علاقه مندان به طرح هاي كلاسيك مي توانند از اين سبك در گچ خانه خود بهره ببرند. گچ بري سبك كلاسيك مي تواند فضاي سلطنتي را براي شما ايجاد كند و به همين دليل گاهي اوقات با الگوهاي سلطنتي اشتباه گرفته مي شود. اين نوع طرح گچبري به دليل ويژگي هاي منحصر به فرد خود توجه بسياري را به خود جلب كرده است.

لازم به ذكر است كه گچ بري كلاسيك بر خلاف مدل هاي سنتي و سلطنتي در محيط هاي مدرن نيز قابل استفاده است. رنگ آميزي به خصوص استفاده از رنگ طلايي براي تزيين طرح هاي شيك اين سبك بسيار رايج است. طلايي رنگي مجلل و شيك است كه در هنر گچ كاري تركيبي چشمگير ايجاد مي كند.

اگر مي خواهيد خانه اي مجلل و سلطنتي داشته باشيد از تركيب گچ بري كلاسيك با نقاشي غافل نشويد. لازم به ذكر است كه گچ كلاسيك نه تنها امروزه، بلكه براي مدت طولاني نيز محبوبيت پيدا كرده است.

گچبري نئوكلاسيك

گچبري در طول تاريخ دستخوش تغييرات زيادي شده و به همين دليل شاهد طرح‌هاي متفاوتي هستيم، گچ‌كاري نئوكلاسيك يكي از انواع ديگر طرح‌هاي زيبا و به‌روز است كه برگرفته از سبك كلاسيك و ادغام در مدل‌هاي مدرن است. به طور كلي به طرح هاي مدرن در سبك گچبري كلاسيك، نئوكلاسيك مي گويند و يكي از مهم ترين ويژگي هاي آن ها ظرافت خاص آنهاست. در اين نوع طرح ها ديگر از پيچيدگي و شلوغي مدل هاي كلاسيك خبري نيست.

نياز به ايجاد سبك هاي كلاسيك با طرح هاي مدرن در محيط هاي مختلف، هنرمندان را بر آن داشته تا اقدامات موثري براي خلق اين طرح ها انجام دهند. تفاوت هاي زيادي بين سبك هاي گچ كاري مدرن و نئوكلاسيك وجود دارد. شما مي توانيد با توجه به سليقه خود بهترين مدل را براي منزل خود انتخاب كنيد. معماران مدرن تزيينات بيش از حد در سبك هاي گچبري را نمي پسندند و از طرفي نمي توان يك مدل هنري ظريف را كاملاً سركوب كرد و به همين دليل انجام اصلاحات لازم مي تواند بهترين راه حل باشد.

تفاوت بين گچ بري كلاسيك و نئوكلاسيك

اگرچه گچ كاري نئوكلاسيك از سبك كلاسيك گرفته شده است، اما اين دو سبك تفاوت هاي بسيار آشكاري دارند. در ابتدا بايد گفت كه سبك نئوكلاسيك فرم هاي بارگذاري شده و پيچيده اي ندارد به همين دليل سرعت اجرا بالايي دارد و عموما هزينه مناسبي دارد. در الگوهاي مختلف اين سبك مشاهده مي شود كه طرح هاي مختلف به سمت سادگي گرايش دارند و در اجراي آنها از ابزار و شكل دهي بسيار ساده استفاده مي شود. در حالي كه گچ كاري كلاسيك معمولا تزئينات پيچيده اي دارد و نهايي شدن آن زمان بيشتري مي برد.

يكي ديگر از تفاوت هاي آشكار بين اين دو سبك كاربرد آنهاست. طرح هاي كلاسيك معمولاً براي فضاهاي خاص مانند پذيرايي و فضاهايي كه نياز به طراحي بيشتري دارند انتخاب مي شوند، در حالي كه طرح هاي نئوكلاسيك به دليل سادگي جذاب و منحصر به فردشان قابل استفاده در تمامي فضاهاي خانه هستند.

ناگفته نماند كه تركيب نامناسب و نادرست از سبك هاي مختلف نه تنها آنها را زيبا مي كند، بلكه مي تواند زشت نيز به نظر برسد. يكپارچگي و هارموني معمولاً مي تواند زيبايي هر اثر را به بهترين نحو نشان دهد. بنابراين، بسته به مشكلات زيبايي شناختي، در انتخاب سبك هاي گچ بايد عوامل مختلفي را در نظر گرفت.

با ما در سايت گچبري پرشين بهترين سبك گچ را براي خانه خود انتخاب كنيد. براي دريافت اطلاعات بيشتر لينك زير را دنبال كنيد.

https://gachboripersian.ir/


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ آبان ۱۴۰۱ ] [ ۱۲:۵۵:۱۵ ] [ قمر ] [ نظرات (0) ]

لاستيك سيليكوني كه به اختصار SR يا QR يا پلي سيلوكسان ناميده مي شود، يك پليمر انعطاف پذير (الاستومر) است كه مخلوطي از پليمرهاي معدني آلي است كه از پليمريزاسيون حلقه باز كننده سيلان ها و سيلوكسان هاي مختلف به دست مي آيد. اگرچه آنها گران هستند، اما مقاومت قابل توجه در برابر حرارت آنها منجر به استفاده منحصر به فرد از اين تايرها در كاربردهاي دماي بالا مي شود. زنجيره اصلي لاستيك سيليكوني خطي با وزن مولكولي بالا است كه از سيليكون (Si) و اكسيژن (O) تشكيل شده و حاوي كربن نيست. لاستيك سيليكوني نوعي الاستومر است، يعني پليمري انعطاف پذير است، مشخصه اصلي اين لاستيك انعطاف پذيري خوب آن در محدوده دمايي بسيار وسيع است.

لاستيك سيليكوني نتيجه تلاش هاي شركت هاي مختلف شيميايي براي يافتن موادي است كه مي توانند در برابر دماي بسيار بالا مقاومت كنند. اولين سيليكون الاستيك در سال 1947 براي مصرف انبوه در سراسر جهان آماده شد. در ابتدا، سيليكون در وسايل نقليه، حمل و نقل مواد غذايي، دارو، الكترونيك و كاركردهاي ساختمان بسيار محبوب بود. با توجه به محدوده دمايي بسيار وسيع لاستيك سيليكوني، امكان افزايش يا كاهش دما را فراهم مي كند.

محصولات سيليكوني مقاومت خوبي در برابر آب و هوا و مواد شيميايي دارند و براي استفاده در فضاي باز و صنعتي مناسب هستند. انواع مختلفي از ورق هاي سيليكوني وجود دارد كه هر كدام براي اهداف خاصي استفاده مي شوند. البته در كنار لاستيك سيليكوني، ورق هاي سيليكوني و پارچه هاي سيليكوني نيز توليد و عرضه مي شود.

لاستيك هاي سيليكوني درجات مختلفي دارد. لاستيك سيليكوني در پروژه هاي بزرگ مانند جابجايي مواد غذايي و سازه ها استفاده مي شود، چنين كاربردهايي نياز به درجه خاصي از لاستيك دارند.

محصولات سيليكوني در گريدهاي تجاري و بازرگاني، مات و غير شفاف و درجه FDA به بازار عرضه مي شوند. گريد تجاري فرم استاندارد لاستيك سيليكوني است. ساير گونه هاي توليد شده براي مصارف محدود و خاص در نظر گرفته شده اند.

مشخصات كلي لاستيك سيليكوني

- قابل انعطاف
- عايق آب
- عايق رطوبتي
- عايق هوا
- ضد صدا
- مقاوم در برابر گرما
- مقاوم در برابر سرما
- مقاوم در برابر اسيد
- مقاوم در برابر روغن (گريس)

اين مشخصات در همه انواع لاستيك سيليكوني صادق نيست و مقدار آن متفاوت است و مشخصات آن توسط سازنده هر سيليكون توضيح داده شده است. برخي از لاستيك هاي سيليكوني نيز براي مصارف بهداشتي (داروها، ظروف آشپزخانه، اسباب بازي هاي كودكان) توليد مي شوند.

روش هاي پخت لاستيك سيليكوني

در اين لاستيك ها، اتصالات عرضي با استفاده از پراكسيدها يا با استفاده از گروه هاي انتهايي زنجيره اي فعال شده با وينيل ايجاد مي شود. از نظر ولكانيزاسيون دو گروه لاستيك سيليكوني وجود دارد:

- لاستيك هاي سخت شده با دماي بالا
اين نوع لاستيك ها سخت و خميري هستند و براي ايجاد اتصالات متقاطع علاوه بر سخت كننده (اتصال كننده) به گرما و فشار نيز نياز است. عامل پخت نيز پراكسيد است و از اين لاستيك ها براي ريخته گري استفاده مي شود.

- لاستيك ها در دماي اتاق و با وزن مولكولي كمتر نسبت به گروه اول ولكانيزه مي شوند
اين نوع لاستيك ها مايع هستند و فقط مواد پخت (اتصال دهنده) مانند مواد آلي- معدني به لاستيك اضافه مي شود تا درزهاي متقاطع ايجاد شود. دسته هاي ديگري مانند لاستيك سيليكون مايع، ترموست و غيره وجود دارد.

كاربرد لاستيك سيليكوني

عايق‌هاي الكتريكي، درزگيرهاي مقاوم در برابر حرارت، واشرها، حلقه‌هاي O-رينگ، خودرو، ماشين‌هاي مسابقه‌اي و كاربردهاي هوافضا (مانند دستگاه‌هاي ضد يخ، صفحه‌نمايش‌ها و كاشي‌هاي مقاوم در برابر حرارت و كاربردهاي مشابه كه در آن دما مشكل است، به عنوان مثال، كل شاتل فضايي از كاشي سيليكون بود)، مايع (سيال) هيدروليك براي انتقال حرارت، روان كننده و گريس، صنايع پزشكي از جمله (در پستانك، سر و لوله، لوله هاي آزمايش شيشه اي، ظروف و دستگاه هاي انتقال خون، دريچه هاي قلب، لوله هاي انحراف آبسه مغزي، لوله هاي دفع ادرار و ساخت اندام پروتزهاي مصنوعي و جراحي و زيبايي

تفاوت بين گريد عالي و گريد تجاري سيليكون ها در قابليت توسعه و كش آمدن آنها است. سيليكون نيمه شفاف بسيار شبيه به سيليكون تجاري است اما از نظر ظاهري سفيد به نظر مي رسد. اين ظاهر نيمه شفاف براي ظرافت و زيبايي به خوبي كار مي كند. درجه FDA معمولاً براي مهر و موم و بسته بندي مواد غذايي و داروهاي مورد تاييد سازمان غذا و دارو استفاده مي شود. با وجود اين تفاوت ها، همه دسته هاي سيليكون لاستيكي از نظر كيفيت مناسب هستند.

در فروشگاه اينترنتي گاما صنعت فروش لاستيك سيليكوني با كيفيت بالا صورت ميگيرد. در اين فروشگاه علاوه بر اين محصول محصولات ديگري از جمله نخ نسوز گرافيتي نيز موجود مي باشد. نخ نسوز يكي ديگر از محصولات صنعتي بسيار پرطرفدار در صنايع مختلف حساس به حرارت است. اين نخ ها در مقايسه با نخ هاي معمولي مورد استفاده در كارخانجات نساجي و پوشاك از استحكام بسيار بالايي برخوردار بوده و حرارت بالا، سايش، فعل و انفعالات شيميايي و فشار بالا را براي مدت طولاني تحمل مي كنند.

براي دريافت اطلاعات بيشتر درباره نخ نسوز گرافيتي در گاما صنعت لينك زير را كليك كنيد.

https://gamasanat.com/%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D9%84%D8%B5-%D9%88-%D9%86%D8%AE-%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B2-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA%DB%8C/


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ] [ ۱۱:۴۶:۰۸ ] [ قمر ] [ نظرات (0) ]

اگر به دنبال عايق حرارتي براي كوره يا دماي بالا هستيد، بهتر است ادامه اين مقاله را از دست ندهيد. عايق نسوز حرارتي يا عايق هاي ضد حرارت موادي هستند كه ديرتر مشتعل مي شوند، اغلب از مواد سراميكي ساخته مي شوند نه فلزي. اين مواد به دليل خواصي كه دارند مي توانند خواص فيزيكي و شيميايي خود را در دماهاي بالا حفظ كنند. اكثر كارشناسان مواد مختلف مورد استفاده در عايق حرارتي را با توجه به ويژگي هاي مقاومت حرارتي آنها طبقه بندي مي كنند.

منظور از عايق حرارتي چيست؟
همانطور كه از نام عايق حرارتي مشخص است، اين مواد در شرايط مختلف محيطي و دمايي پايداري خود را حفظ مي كنند. اين تركيبات را مي توان با مواد مختلفي ساخت. برخي از تركيبات شيميايي مورد نياز براي ساخت اين عايق ها عبارتند از:

 • سيليسيوم Si
 • آلومينيوم Al
 • منيزيم Mg كلسيم Ca
 • كرم Cr
 • زيركونيوم Zr
 • كربن C
  از تركيب عناصر فوق اكسيدهاي مفيدي به دست مي آيد. مواردي مانند Sio2، Al2o3، Mgo، Zro2 و ... كه عناصر و اكسيدهاي اصلي در عايق هاي نسوز صنعتي هستند. شما مي توانيد با استفاده از عايق هاي صنعتي نسوز مناسب حدود شصت درصد مصرف انرژي را در فعاليت هاي صنعتي كاهش دهيد.

انواع عايق هاي نسوز صنعتي
عايق هاي حرارتي نسوز قيمت ها و مواد مختلفي براي ارائه در بازار دارند. آنها مي توانند دماي بسيار بالا را به خصوص در شكل صنعتي خود تحمل كنند. انواع عايق هاي نسوز صنعتي كه معرفي مي كنيم عبارتند از:

 • عايق سراميكي
 • عايق سلولزي
 • عايق پشم سنگ
 • عايق پشم شيشه يا فايبرگلاس
 • صفحات نسوز سراميكي
 • كاغذ نسوز سراميكي

عايق حرارتي نسوز: عايق سراميكي
عايق سراميكي داراي شكل پذيري بالايي است كه استفاده از آن را در صنايع مختلف آسان مي كند. كوره هاي فلزي يكي از مكان هايي است كه از اين عايق استفاده مي شود. همچنين از عايق سراميكي مي توان براي ايجاد انواع عايق هاي ضد شعله كوره هاي القايي و الكتريكي، لوله هاي صنعتي و آب بندي كانال هاي پتروشيمي استفاده كرد. اين مدل عايق حرارتي نسوز قيمت مناسب تري نسبت به اقوام خود دارد.

مدل هاي زير انواع عايق هاي سراميكي نسوز موجود در بازار هستند:

 • الياف حجيم
 • روكش سراميكي
 • ماژول سراميكي
 • تخته سراميكي

عايق حرارتي نسوز: عايق سلولزي
عايق سلولزي يكي از قديمي ترين مواد اوليه براي ايجاد عايق حرارتي نسوز است. اغلب از موادي مانند كاغذ، چوب و ساير مواد سلولزي ساخته مي شود. براي ساخت آلياژ مناسب از چسب هاي مقاوم در برابر آتش استفاده مي شود. به همين دليل او در صنايع مختلف طرفداران خاص خود را دارد. عايق سلولزي بسيار بادوام است، به همين دليل است كه بسياري از افراد آن را براي استفاده مجدد بازيافت مي كنند.

عايق حرارتي نسوز: عايق پشم سنگ
عايق پشم سنگ از ديگر گزينه هاي عايق حرارتي است و به دليل بسته بودن منافذ آن امكان رشد قارچ و حشرات در آن وجود دارد. عايق پشم سنگ كه نوعي عايق صنعتي نسوز است از انتشار گازهاي مضر جلوگيري مي كند.
يكي ديگر از خوبي هاي عايق پشم سنگ اين است كه مي توان آن را بازيافت كرد و در تماس با دست افراد آسيب كمتري ايجاد مي كند. اين ماده در ايران به وفور يافت مي شود و عايق حرارتي با درجه حرارت بالا محسوب مي شود.

كاربردهاي پشم سنگ:
مكان هاي مختلفي را مي توان براي استفاده از اين ماده فهرست كرد، اما بيشتر در موارد زير استفاده مي شود:

 • صنايع پالايشي
 • صنايع نيروگاهي
 • صنايع غذايي
 • ساختمان ها و تأسيسات
 • گلخانه هاي هيدروپونيك (محيط رشد روي زمين)
  درجه تحمل حرارت اين نوع عايق حرارتي نسوز با نوع پشم سنگ مورد استفاده ارتباط مستقيم دارد. اين محصول مي تواند نقش مهمي در افزايش راندمان كوره، افزايش ايمني پتروشيمي و كاهش هزينه هاي پتروشيمي داشته باشد. همچنين از اتلاف برق و گاز در صنايع پتروشيمي جلوگيري مي كند. به همين دليل مي توان گفت كه باعث كاهش هزينه هاي جاري در اين صنايع مي شود.

عايق حرارتي نسوز: عايق پشم شيشه
عايق پشم شيشه يا فايبرگلاس يكي از پرمصرف ترين عايق هاي موجود در بازار ايران است و براي مصارف صنعتي و خانگي كاربرد دارد. بيشترين كاربرد اين نوع عايق هاي حرارتي نسوز براي جلوگيري از پوسيدگي و انتقال حرارت مي باشد لذا از اين عايق براي پوشش منابع فلزي استفاده مي شود.

پشم شيشه مقاومت بالايي در برابر شعله دارد. اگرچه اين عايق طول عمر بالايي ندارد اما استفاده از آن هر روز در حال افزايش است.

از ديگر كاربردهاي اين عايق مي توان به موارد زير اشاره كرد:

 • ساخت سيلوهاي سيماني
 • مخازن ذخيره مواد
 • مايعات مختلف (مانند: اسيد و غيره)
  انواع پوشش پشم شيشه:
 • فويل آلومينيومي
 • بافت شيشه مشكي
 • الياف پارچه شيشه اي

عايق حرارتي نسوز: صفحات سراميكي نسوز
اين محصول به صورت ورق مقوايي توليد مي شود و اغلب در كارهايي كه نياز به عايق حرارتي با دماي بالا دارند استفاده مي شود. گاهي دماي توليد شده در اين آثار به 1260 درجه سانتي گراد مي رسد. اما مهمترين مزيت پانل هاي نسوز سراميكي مقاومت در برابر خوردگي گاز داغ و مقاومت در برابر شوك حرارتي است.

برخي از شركت ها مانند پتروشيمي ها، كوره ها و جاهايي كه با گرماي زياد سروكار دارند از اين محصول فوق العاده به صورت ورق استفاده مي كنند.

عايق حرارتي نسوز: كاغذ سراميكي نسوز
اين كاغذها با ضخامت حدود 1 تا 5 ميلي متر توليد مي شوند. اين مدل عايق حرارتي مقاوم در برابر شعله حتي نسبت به رقيب قبلي خود كه معرفي كرديم مقاومت بيشتري نسبت به دما دارد و مي تواند دمايي در حدود 1260 تا 1430 درجه سانتيگراد را تحمل كند. انعطاف پذيري و چكش خواري از ويژگي هاي اصلي اين عايق مي باشد. لازم به ذكر است كه از نظر قيمت، استفاده از اين مواد در مقايسه با مواد آزبستي (مانند پشم شيشه كه نوعي الياف به عنوان عايق است) بسيار مقرون به صرفه است.

مزاياي بردهاي نسوز سراميكي:

 • مقاومت در برابر شوك حرارتي
 • مقاومت در برابر پارگي
 • عايق عالي در برابر صدا و برق
 • ضريب انتقال پايين

عايق هاي نسوز در صنايع مختلف جايگاه بسيار مهم و نقش بسزايي دارند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ] [ ۰۱:۰۹:۳۶ ] [ قمر ] [ نظرات (0) ]

ورق فايبر گلاس نسوز (ورق فايبر گلاس اپوكسي) از مواد فايبرگلاس آغشته به رزين با فشار بالا ساخته شده است.

فايبرگلاس تا 210 درجه سانتيگراد و ولتاژ 30 كيلو ولت بر ميلي متر را تحمل مي كند.

ورق الياف نسوز شامل ورق فيبر (الياف) استخوان، الياف نخ دار، الياف فايبر گلاس(شيشه)، الياف اپوكسي، الياف فنوليك و انواع لوله، بوشن فيبر نخدار و الياف اپوكسي، ميلگرد مي باشد.

فيبر (الياف) استخوان از رزين فنوليك و ماتريس كاغذ كرافت تشكيل شده است كه با فشار بيش از 2000 تن پخته مي شود و از استحكام بسيار خوبي برخوردار است. الياف استخوان يك عايق الكتريكي و حرارتي است و براي پانچ و تراشكاري و هر ماشينكاري مناسب است.

ورق هاي الياف رشته اي نازك در صنايع الكترونيك استفاده مي شود و ضخامت بالاي آنها در ساخت چرخ دنده ها، قرقره ها، بوشينگ ها و واشرها و غيره استفاده مي شود.

كاربرد ورق فيبر نسوز فايبرگلاس :

مورد استفاده در :

 • عايق هاي قطعات مكانيكي
 • الكتريكي
 • الكترونيكي
 • عايق برق
 • مانند سفت كننده هاي FPC
 • پد هاي حفاري PCB
 • پتانسيومتر(مقسم ولتاژ)
 • دقت دنده هاي
 • سياره اي (تراشه سايش)

فيبر فايبرگلاس
فيبر اپوكسي گلاس يا فايبرگلاس و رزين اپوكسي ساخته مي شود. فايبرگلاس اپوكسي داراي عايق حرارتي عالي تا 200 درجه مستقيم و 500 درجه غير مستقيم است. ورق هاي شيشه اي اپوكسي عايق هاي عالي در برابر ولتاژهاي الكتريكي و دي الكتريك هستند. ورق هاي فايبرگلاس با ضخامت 0.5 تا 60 ميلي متر در سايزهاي 2*1، شاخه هاي FRP 50*50 ميلي متر 60*60 ميلي متر و ... در انواع رنگ هاي سبز و زرد قابل عرضه مي باشد.فيبر فايبر گلاس قابليت تراشكاري و پانچ (سوراخكاري) را دارد.

فايبرگلاس كامپوزيتي تركيبي از الياف شيشه اي با مواد پليمري است كه از پشم شيشه به عنوان ماده تقويت كننده و از مواد پليمري به عنوان ماده پايه استفاده مي كند. اين الياف تحمل حرارت بالايي دارد و از فيبر فنلي قوي تر است. از آنجايي كه اتصال بين پايه هاي المنت ها از پشت اين نوع فيبر قابل مشاهده است، مونتاژ مدار و بررسي آن در حين تعمير آسانتر است. الياف G10, G11, FR4, FR5 در دسته فيبر فايبر گلاس قرار مي گيرند و به دليل تحمل حرارت و استحكام اين نوع الياف در دستگاه هاي گران قيمت مورد استفاده قرار مي گيرند.

در سايت گاما صنعت در كنار محصول ورق فايبر گلاس نسوز محصولات ديگري مانند لاستيك سيليكوني به فروش مي رسد. براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد لاستيك سيليكوني به لينك زير مراجعه نماييد.

https://gamasanat.com/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%84%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%DB%8C%D9%84%DB%8C%DA%A9%D9%88%D9%86%DB%8C/


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ] [ ۰۸:۴۳:۵۰ ] [ قمر ] [ نظرات (0) ]

نوار نسوز (ضد اشتعال) يكي از محصولاتي است كه به دليل عايق حرارتي خوب مي توان از آن براي عايق برق در كارخانه هاي مختلف استفاده كرد. نوار نسوز شباهت زيادي به پارچه نسوز دارد. نوارهاي مقاوم در برابر شعله در اندازه هاي كوچكتر از 20 سانتي متر موجود است. الياف مختلفي در ساخت و توليد نوارهاي ضد اشتعال استفاده مي شود كه برخي از مهم ترين و متداول ترين الياف مورد استفاده براي توليد نوارهاي ضد اشتعال شامل الياف سراميكي، الياف شيشه و الياف آراميد مي باشد.

نوار نسوز براي چه مواردي استفاده مي شود؟
كاربردهاي نوار نسوز بسته به نوع الياف مورد استفاده مي تواند متفاوت باشد. نوع الياف استفاده شده مي تواند مقاومت حرارتي آن را تعيين كند. اگر بخواهيم پرمصرف ترين نوارهاي ضد اشتعال را ذكر كنيم، مي توان به نوار نسوز سراميكي يا نوار نسوز الياف سراميكي اشاره كرد.

از نوارهاي نسوز در موارد مختلفي استفاده مي شود. به عنوان مثال مي توان از اين نوارها براي عايق كاري انواع شيرها، لوله هاي اگزوز، ديگ ها و ... استفاده كرد كه بيشترين كاربرد اين نوع نوار در جاهايي است كه نياز به عايق الكتريكي بالا است. از آنجايي كه نوار مقاوم در برابر شعله به عنوان يك عايق حرارتي خوب عمل مي كند، مي توان از آن در سخت شدن و آبكاري فلزات در صنعت فولاد، در سيم پيچي نوار در دماي بالاي بخار آب و روغن و همچنين براي عايق كاري و آب بندي استفاده كرد.

نوار نسوز چه ويژگي هايي دارد؟

- نوار ضد اشتعال در كاهش توليد گازهاي گلخانه اي موثر است.

- از آسيب ديدن كابل ها در هنگام آتش سوزي جلوگيري مي كند.

- مقاومت بالايي در برابر سايش دارد.

- براي جلوگيري از نارسايي كابل به كابل هاي مجاور مي توان از نوار نسوز استفاده كرد.

- هنگام آتش سوزي در عناصري كه در آنها از نوار ضد اشتعال استفاده شده است، از توليد گازهاي سمي جلوگيري مي كند.

- استفاده از اين نوع نوارها به دليل مقاومت الكتريكي بالا بسيار توصيه مي شود.

- از نظر رسانايي حرارتي، نوار بازدارنده شعله ظرفيت محدودي دارد كه از گسترش آتش در كابل ها و المنت هاي مجاور جلوگيري مي كند.

- از نظر گسترش پذيري و انعطاف پذيري بسيار مطلوب و مناسب است.

- نصب آن ساده و آسان است و نصابان نگران امنيت آن نيستند زيرا امنيت بالايي را براي نصاب ها فراهم مي كند.

- در برابر عوامل محيطي مانند گازها، مواد شيميايي و آب و همچنين در برابر ضربه مقاومت بالايي دارد.

نوار نسوز (مقاوم در برابر شعله) نوعي نوار منعطف و مقاوم در برابر حرارت است كه از كامپوزيت اكسيد آلومينيوم و الياف سراميكي ساخته شده است. استفاده از سراميك در اين نوارها منجر به ايجاد ويژگي هاي خاصي مانند استحكام، دوام، انعطاف پذيري و همچنين سازگاري از نظر صنايع مختلف مي شود. اين نوار توانايي تحمل گرما تا 1500 درجه سانتيگراد را دارد و آسيبي نمي بيند. اين گرما بسياري از فلزات را كاملاً ذوب مي كند. علاوه بر سراميك، از فايبرگلاس و آراميد (كولار) نيز مي توان در ساخت نوار ضد اشتعال استفاده كرد.

انواع نوار نسوز شامل موارد زير است:

 • نوار نسوز فايبرگلاس

نوار نسوز فايبرگلاس از الياف شيشه اي ساخته شده است و مقاومت مكانيكي و حرارتي بسيار خوبي دارد.

يكي از بهترين ويژگي هاي نوار فايبر گلاس ضد اشتعال اين است كه مقاومت حرارتي و مكانيكي بالايي دارد و از الياف شيشه اي در ساخت نوار فايبر گلاس مقاوم در برابر آتش استفاده مي شود. رايج ترين استفاده از نوار فايبر گلاس مقاوم در برابر شعله در عايق كاري و آب بندي ساختمان ها، آب و بخار در ماشين هاي الكتريكي مي باشد.

 • نوار نسوز تفلوني

نوار تفلون نسوز كه از تترافلوئورواتيلن ساخته شده است در بين ساير نوارهاي مقاوم در برابر شعله كاربرد فراواني دارد. عمر مفيد اين نوع نوارهاي نسوز بسيار زياد است زيرا در توليد آن از پليمر خاصي استفاده شده است كه مقاومت سايشي بالايي دارد.

 • نوار نسوز سراميكي

همانطور كه از نامش پيداست از الياف سراميكي و به صورت پارچه اي ساخته شده و از استحكام مكانيكي نسبتا خوبي برخوردار است. يكي از بهترين ويژگي هاي نوار نسوز سراميكي اين است كه از نظر مقاومت در برابر حرارت استحكام بسيار بالايي دارد و دماي 1050 تا 1260 درجه سانتيگراد را تحمل مي كند.

 • نوار نسوز ابريشمي

زماني كه مي خواهند لوله هاي با دماي پايين را عايق كاري كنند، از نوار نصب ابريشم استفاده مي كنند. الياف نسوز فايبرگلاس در توليد نوار مقاوم در برابر شعله ابريشم استفاده مي شود. دليل اينكه به اين نوع نوار هاي مقاوم در برابر شعله نوار ابريشمي مي گويند اين است كه نرم و ابريشمي است و ضخامت كم دارد. برخي از مواردي كه اين نوع نوارها به طور گسترده مورد استفاده قرار مي گيرند شامل مصارف خانگي و ساختماني و همچنين استفاده در صنايع مختلف مي شود.

در فروشگاه گاما صنعت محصولات نسوز مورد استفاده در تمام صنايع در اختيار خريداران قرار مي گيرد. علاوه بر نوار نسوز محصول ديگري به نام طناب نسوز هم در اين فروشگاه به فروش مي رسد. براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد طناب نسوز لينك زير را كليك نماييد.

https://gamasanat.com/%D8%B7%D9%86%D8%A7%D8%A8-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%85%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B2-2/


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ] [ ۱۲:۳۸:۵۹ ] [ قمر ] [ نظرات (0) ]

طناب نسوز (پكينگ نسوز) چيست؟ طناب نسوز (طناب مقاوم در برابر شعله) چه ويژگي هايي دارد؟ انواع پكينگ نسوز چيست؟ طناب مقاوم در برابر شعله در چه صنايعي كاربرد دارد؟ برخي از متداول ترين سوالاتي كه قصد داريم در اين قسمت به آنها پاسخ دهيم.

طناب نسوز چيست؟
طناب نسوز يا پكينگ نسوز همانطور كه از نامش پيداست واشرهاي نسوز (درزگير) هستند كه به منظور آب بندي و افزايش استحكام مكانيكي اطراف شفت و كاهش قابل توجه سايش بين قطعات به صورت بافته شده استفاده ميگردند.

طناب هاي بافته از انواع الياف مقاوم در برابر شعله، با مقاومت بالا در برابر دماهاي بالا و توانايي تحمل و حفظ فشارهاي وارده بر قطعات و همچنين عملكرد مثبت در اكثر محيط هاي اسيدي و قليايي و همچنين خواص مكانيكي مطلوب با مقاومت در برابر كشش و سايش به محصولاتي پركاربرد در بخش هاي مختلف صنعت تبديل شده اند.

اين محصولات كه به نخ هاي نسوز (مقاوم در برابر شعله) نيز معروف هستند براي عايق كاري اجاق هاي گاز خانگي و صنعتي، آب بندي شومينه و كوره هاي گرمايشي، ساخت پكينگ نسوز، دوخت تجهيزات و البسه ضد شعله، توليد واشرهاي حرارتي، ساخت درزهاي انبساط و غيره استفاده مي شود.

طناب نسوز بافته شده يا نخ مقاوم در برابر شعله براي موقعيت هايي كه نياز به انعطاف پذيري بيشتري دارند مناسب تر است. در مقابل، طناب هاي بافته شده داراي استحكام بالاتري خواهند بود. از سوي ديگر، اگرچه استفاده از طناب هاي نسوز با مقطع گرد بيشتر رايج است، اما در برخي موارد اين محصولات با مقطع چهار گوش بافته مي شوند.

در حالي كه نخ نسوز با سطح مقطع گرد عمدتاً براي دوخت مواد و لباس‌هاي مقاوم در برابر شعله استفاده مي‌شود، از طناب‌هاي بافته شده مربعي براي آب‌بندي قطعات و جلوگيري از ورود آب خنك‌كننده استفاده مي‌شود.

اگرچه مشخصات دقيق هر يك از انواع مختلف طناب نسوز (مقاوم در برابر شعله) به نوع و تراكم الياف استفاده شده در توليد آن بستگي دارد، اما موارد زير را مي توان در همه انواع نخ هاي نسوز مشترك در نظر گرفت:

 • قدرت قابل توجه
 • مقاومت در برابر دماي بالا و حفظ اثربخشي در شرايط مختلف آب و هوايي
 • توانايي تحمل و حفظ فشارهاي وارده به قطعات
 • خواص مكانيكي مطلوب و مقاومت در برابر كشش و سايش
 • حفظ عملكرد مثبت در محيط هاي اسيدي و قليايي و مقاومت در برابر خوردگي شيميايي و زنگ زدگي
  در برخي موارد، خواص دي الكتريك الياف مورد استفاده در ساخت طناب نسوز، امكان استفاده از آن را در زمينه عايق الكتريكي فراهم مي كند.

انواع طناب نسوز عبارتند از:

 • طناب نسوز آزبست:
  محصولات ساخته شده از الياف نسوز آزبست به دليل تحمل حرارتي، استحكام، خواص شيميايي، در هم تنيدگي و نفوذناپذيري قابل توجهشان، از اواخر قرن نوزدهم، از جمله پرمصرف ترين بازدارنده هاي آتش يا محصولات نسوز در صنعت بوده اند.

اما زماني كه مشخص شد گرد و غبار اين الياف براي سلامتي انسان و حفظ محيط زيست سمي و خطرناك است، استفاده از آن به طور گسترده ممنوع شد و محدود به مكان هايي شد كه مستقيماً با مردم در تماس نبودند. زيرا ورود اين گرد و غبار به دستگاه تنفسي مي تواند منجر به بيماري هاي تنفسي مانند آزبستوز و سرطان ريه شود.

به دنبال اين تصميم، كارشناسان به استفاده از ساير الياف مقاوم در برابر شعله كه به دليل خواص شبه آزبست غير سمي هستند، روي آوردند. همچنين در صورت نياز به استفاده از طناب آزبست، با آغشته كردن الياف به مواد نسوز ديگر مانند گرافيت يا روغن سيليكون، سعي در كنترل گرد و غبار سمي دارند.

 • طناب فايبر گلاس ضد حريق:
  الياف فايبر گلاس يا الياف شيشه اي قوي و مقاوم علاوه بر تحمل حرارتي بالا، ضريب هدايت حرارتي پاييني دارند كه باعث شده در بسياري از انواع طناب هاي نسوز (مقاوم در برابر شعله) استفاده شود.

از طرفي خواص شيميايي فايبرگلاس آن را در برابر اكثر مواد اسيدي و قليايي مقاوم مي كند. طناب نسوز توليد شده از الياف فايبر گلاس كه دماي بالا تا 500 درجه سانتيگراد را تحمل مي كند به دو صورت بافته شده و تابيده توليد مي شود.

اگر انعطاف پذيري و چكش خواري طناب از اهميت بالايي برخوردار باشد، اين طناب با تابيدن يا ريسندگي فايبرگلاس توليد مي شود، اما اگر استحكام آن اهميت بيشتري داشته باشد، از روش بافت براي توليد طناب استفاده مي شود.

در برخي موارد، اين محصول با سيم هاي فلزي يا فولادي ضد زنگ به منظور بهبود مقاومت و تحمل حرارتي تقويت مي شود. علاوه بر اين، در شرايط خاصي كه قطعات در معرض جرقه، مواد مذاب يا آلودگي سمي هستند، اين سيم‌ها با لايه‌اي از لاستيك سيليكوني پوشانده مي‌شوند. در واقع مي توان گفت كه مزاياي استفاده از فايبرگلاس در توليد نخ هاي ضد اشتعال باعث مي شود كه در توليد بسياري از انواع طناب هاي نسوز (ضد اشتعال) استفاده شود.

 • طناب الياف سراميكي نسوز:
  تا به امروز در بين انواع مواد نسوز، الياف سراميكي به نام آلومينوسيليكات داراي بيشترين مقاومت در برابر دماهاي بالا بوده كه مبناي استفاده از اين الياف در ساخت سراميك طناب هاي اليافي بوده است. استفاده از الياف سراميكي در ساخت اين طناب و تقويت آن با الياف شيشه، طناب الياف سراميكي را در برابر شوك حرارتي مقاوم كرده است. دماي مطمئن براي استفاده طولاني مدت از اين طناب به 1260 درجه سانتيگراد مي رسد. از طرفي اين محصول در برابر خوردگي و زنگ زدگي شيميايي مقاوم بوده و يكي از گزينه هاي ايده آل براي عايق كاري در صنايع شيميايي، پالايشگاه ها، كارخانه هاي فولاد، كارخانه هاي آلومينيوم و ... مي باشد.
 • پكينگ نسوز تفلوني:
  پكينگ نسوز تفلون يا پكينگ تفلوني (PTFE) يكي از ساده ترين و قديمي ترين انواع پكينگ (واشر) نسوز مي باشد. همانطور كه از نام آن پيداست اين آببند يا واشر از تترا فلوئورواتيلن يا تفلون ساخته شده است كه در دو نوع بسته بندي موجود مي باشد. بسته بندي تفلون خالص و تفلون روغني توليد مي شود.
 1. واشر تفلون خالص: اين واشر به طور كامل از الياف تفلون خالص بافته شده و ضريب اصطكاك پاييني دارد.
 2. واشر تفلون روغني: اين واشر از الياف تفلون آغشته به روغن سيليكون بافته شده است.
 • پكينگ نسوز تفلون گرافيت:
  پكينگ نسوز تفلون-گرافيت يكي از آببندهاي تركيبي نسوز است كه از الياف تفلون آغشته به گرافيت ساخته شده است.
 • پكينگ آراميد نسوز:
  پكينگ نسوز آراميد (كولار) از گرانترين و با ارزش ترين انواع واشرهاي نسوز محسوب مي شوند كه با توجه به كاربردهاي متفاوت در انواع مختلفي توليد مي شوند. با بررسي مهم ترين ويژگي هاي آستر آراميدي مي توان به مقاومت بالا در برابر سايش و كشش اشاره كرد.
 • پكينگ نسوز گرافيت خالص
  آسترهاي نسوز گرافيت خالص از نخ (سيم) گرافيت منبسط شده با 99 درصد گرافيت خالص ساخته شده اند. وجود بافت داخلي سيم اينكونل با 70 درصد نيكل و ساير مواد افزودني و همچنين بافت مورب پكينگ هاي نسوز گرافيتي خالص باعث افزايش خاصيت ارتجاعي اين نوع اتصالات شده است.
 • پكينگ تفلون آراميد گرافيت نسوز
  اين نوع آببند هاي (واشر) نسوز از تركيب نخ تفلون گرافيت و آراميد بافته شده ساخته مي شوند. در واقع پكينگ هاي ضد اشتعال گرافيتي تفلون آراميد يكي از مهم ترين و با ارزش ترين مواد نسوز محسوب مي شوند كه بر اساس ويژگي هاي منحصر به فرد خود در بسياري از صنايع عمومي و خاص مورد استفاده قرار مي گيرند.

پكينگ نسوز براي چه مواردي استفاده مي شود؟

 • آببند حرارتي در صنايع نفت، گاز و پتروشيمي
 • عايق رطوبتي نيروگاه ها
 • آب بندي تاسيسات دريايي
 • آب بندي پمپ فشار قوي در صنعت گاز
 • درزگير در صنعت برق
 • درزگير درب فر
 • آببندي (مهر و موم) در صنايع ريخته گري
 • مهر و موم در صنايع فولاد
 • و بسياري از صنايع خاص ديگر

در كنار طناب نسوز محصول ديگري به نام نوار نسوز هم وجود دارد كه كمي در مورد آن صحبت مي كنيم. نوار نسوز يكي از محصولاتي است كه به دليل عايق حرارتي خوب مي توان از آن براي عايق برق در كارخانه هاي مختلف استفاده كرد.

نوار نسوز شباهت زيادي به پارچه نسوز دارد. نوارهاي نسوز در سايزهاي كوچكتر از 20 سانتي متر موجود مي باشد. الياف مختلفي در ساخت و توليد نوارهاي نسوز استفاده مي شود كه برخي از مهم ترين و متداول ترين الياف مورد استفاده براي توليد نوارهاي نسوز  شامل الياف سراميكي، الياف شيشه و الياف آراميد مي باشد.

فروشگاه اينترنتي گاما صنعت ارائه دهنده انواع محصولات نسوز در خدمت مشتريان محترم است. براي مشاهده اطلاعات بيشتر در مورد نوار نسوز لينك زير را كليك نماييد.

https://gamasanat.com/%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B2/


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ] [ ۰۴:۵۹:۰۰ ] [ قمر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

سئو کار حرفه ای / خرید پیج اینستاگرام / باربری / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی در مشهد / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  /  خدمات گرافیک آریا گستر  / فروش پیج آماده آریا گستر / نیازمندی های نظافتی / وکیل در مشهد / ارز دیجیتال / نیازمندی های قالیشویی / مبل شویی / املاک شمال  / آرد واحد تهران / فیزیوتراپی سیناطب / sell Instagram account safely / نیازمندی های گردشگری / نیازمندی های سالن زیبایی